Pomagamy
Odwiedź nasz profil 

Zaproszenie

Szanowni Państwo!

W imieniu organizatorów chciałbym zaprosić Państwa na XVI edycję Głuchołasko-Opolskich
Warsztatów Artroskopowych – ICL Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, która odbędzie się w dniach 29.02-2.03.2024 roku.

Po doświadczeniach poprzednich spotkań, które przez Państwa zostały przychylnie ocenione, pokusiliśmy się o organizację kolejnego kursu w nowej odsłonie. Tym razem zapraszamy do Opola. Ma to związek z rozwojem naszego Centrum Medycznego i jego przenosinami z Głuchołaz do stolicy regionu. Zapewniam państwa, że formuła, atmosfera i duch głuchołaskich wydarzeń w nowym miejscu pozostaną te same.
Jesteśmy pionierami kursów kadawerowych w Polsce. To właśnie w Głuchołazach w kwietniu 2010 roku odbyło się pierwszy w Polsce szkolenie na preparatach barku, które przełamało istniejącą do tamtej pory barierę niemożności. W Głuchołazach również w marcu 2015 roku zostało powołane do życia Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia.

Do realizacji zadań udało się nam pozyskać znamienitych wykładowców i chirurgów z najlepszych ośrodków ortopedycznych w kraju, którzy zaszczycają nas do dziś swoją obecnością podczas kolejnych edycji. Grupa sympatyków i przyjaciół głuchołaskich (a od 2024 roku głuchołasko-opolskich) warsztatów szczęśliwie powiększa się z roku na rok.

Tegoroczne warsztaty odbywają się po raz szesnasty w naszej kilkunastoletniej historii. Obejmują one szkolenia z technik artroskopowych, technik otwartych, endoprotezoplastyk stawu ramiennego i łokciowego. W programie przewidujemy sesje wykładowe, mini-batalie eksperckie, transmisje na żywo z sal operacyjnych nowo otwartej Kliniki Silesia w Opolu, warsztaty kadawerowe w laboratorium szpitalnym, spotkania towarzyskie i wiele innych atrakcji. Gościem specjalnym XVI edycji będzie ceniony i wielokrotnie nagradzany dziennikarz oraz pisarz Maciej Siembieda.

Zapraszam do Opola.

 

Robert Pełka
Prezes Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia.
Kierownik Kliniki „Silesia” w Opolu

Przewiń na górę